Anasayfa > Teslimat Kuralları ve İade Şartları

Teslimat Kuralları ve İade Şartları

MADDE 1 - TESLİMAT KURALLARI

Sipariş edilen ürünler Türkiye’nin her tarafına teslim edilebilmektedir. Teslimat, gerçekleştirilen sipariş işlemi ile birlikte bildirilen adrese gerçekleştirilecektir. Söz konusu teslimatın kargo görevlisi veya satıcı personelinden gerçekleştirilmesi sırasında alıcı/müşteri tarafından bildirilen kişiye (kendisi veya ikinci bir başka kişi) teslim ancak 27.12.2016 tarih ve 2016/DK-YED/517 sayılı BTK kararı ile kabul edilen Posta Gönderilerine İlişkin Güvenlik Tedbirlerine Yönelik Usul ve Esaslara istinaden T.C. Kimlik Numarası yazılı Ehliyet, Nüfus Cüzdanı veya Pasaport ibrazı ile mümkündür.

Talep edilen ürünlerin stok durumuna göre sipariş onaylanmaktadır. Satın alınan ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale yolu ile ödenmesi ya da onaylı bayiler için vadeli alımın onaylanması neticesinde sipariş onayı gerçekleşecektir. Onaylama işleminden sonra ürün tedarik edilmekte ve sonrasında kargoya verilmektedir.

Onaylanan siparişler 7 gün içerisinde temin edilerek kargoya verilecek olup, iş yoğunluğuna ve ürünün tedarik edilmesi durumuna göre bu süre 30 güne kadar uzayabilmektedir.

Kargo ile teslim alınan ürünlerde, paketin kargo görevlisi yanında açılması ve var ise hasarın kargo görevlisi ile tutanak altına alınması önem taşımaktadır. İmza altına alınan tutanak ivedi bir şekilde satıcıya ait e-posta adresine ya da faks numarasına gönderilmelidir.


MADDE 2 - İADE ŞARTLARI

Satın alınan ürünler fatura tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edilebilir. İade edebilmek için; ürünün orijinal koli ve ambalajı bozulmamış olmalıdır. Ambalajı olmayan veya bozulmuş olan veyahut kullanılmış olan ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.

İade edilmek istenen ürün ile birlikte sevk irsaliyesi ve varsa garanti belgesi de gönderilmelidir.

İade nedeni satın alınan üründeki ayıp veya hata ise kargo ücreti satıcı tarafından karşılanacaktır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti alıcıya aittir.

Alıcının özel istek ve talepleri uyarınca özel olarak temin edilen, üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde iade söz konusu olmayacaktır.

Eğer ürün şirket adına fatura edilmiş ise ilgili şirket tarafından ürün için iade faturası düzenlenmelidir.


İade Adresi:
​DC GROUP İTHALAT İHRACAT OTO YEDEK PARÇA PET.ÜR. GIDA YAZILIM TEKS. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
Bahçekapı Mah. Şaşmaz San Sit. 2528. Sok. No:37 ETİMESGUT/ANKARA
E-Mail Adres : info@dcgroupx.com
Firmamız tarafından “Yurtiçi Kargo” isimli firma ile çalışma gerçekleştirilmekte olup, iadelerin ve kargoların anılan firma ile gerçekleştirilmesi önem taşımaktadır.